Апасиев РАДИКАЛНО: СДС К*Р ДА ПУШИТЕ

Лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание, Димитар Апасиев, денеска присуствуваше на протестот по скандалот на Клиниката за онкологија.

Протестот започна пред Владата, а продолжи пред Јавното обвинителство на Република Македонија.

Апасиев на протестот истакна транспарент “СДС К*Р ДА ПУШИТЕ”.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.