Бебе убиено од куче! Детето се здобило со фатални повреди на главата: Немало како да се спаси

Седуммесечно бебе од Коверти, Велика Британија, почина откако се здоби со катастрофални повреди на главата од напад на куче во нејзината семејна куќа.Веднаш била пренесена во болница, но за жал не преживеала.Полицијата на Западен Мидлендс соопшти дека сега го истражува нападот, но кучето што е вклучено е „хумано соборено“.„Бебе трагично почина откако беше каснато од куче домашно милениче во домот во Ковентри. Бевме повикани на имот во Шорнклиф Роуд веднаш по 15 часот во неделата. Стигнавме за неколку минути заедно со колегите од Брзата помош. Седуммесечниот Старото девојче се здобило со сериозни повреди на главата откако било каснато од семејното куче во куќата“, соопшти полицијата.,,Лекарите ја прегледаа на лице место пред итно да биде пренесена во болница на понатамошно лекување. За жал, таа набрзо почина. Нашите мисли се со нејзиното семејство во овој катастрофален момент”, додала полицијата.Две амбулантни возила, лекар специјалист, болничар и воздухопловната амбуланта Ворвикшир и Нортемптоншир се испратени на местото на настанот, објасни портпаролот на службата за брза помош во Вест Мидленд.Во извештајот се истакнува дека „се верува дека миленичето не е опасна раса“.

Пронајдете не на следниве мрежи: