Била шворц, па за помалку од една година станала милионерка: Ја откри тајната на успехот

Инфлуенсерката Бека Данкин (28) до пред само 11 месеци била, како што тврди, без пари, а за помалку од една година заработила два милиони долари благодарение на дигиталниот маркетинг.

Имено, бидејќи останала без пари, а има ќерка (9) која ја родила рано, Бека решила дека нема што да изгуби, па почнала да објавува содржини на социјалните мрежи и се занимава со дигитален маркетинг.

Таа тврди дека не заработила милиони со едноставно објавување содржини на социјалните мрежи, туку благодарение на познавањето на социјалните мрежи.

Бека вели дека многумина не веруваат дека таа е милионерка, бидејќи не објавува клипови од својот гламурозен живот, како што обично прават нејзините колеги кои добиваат пари.

„Многумина ме критикуваат дека не изгледам како милионерка, туку како секоја друга обична жена. Следбениците ми рекоа дека изгледам како „голем хаос што оди“, а не како жена што има милиони. Тоа што сум направил богатство не ме промени. многу поважно е да ги платам сите сметки, да и пружам задоволство на ќерка ми, да одам на пат, да купам автомобил, отколку да си ги трошам парите“, беше искрена.

Бека дури во едно видео на нејзините мрежи се пошегува со коментарите дека не изгледа како милионерка, па ги замоли своите следбеници да почекаат малку.

Имено, на почетокот на видеото, оваа духовита жена си ја средува косата да личи на милионерка, става часовник Ролекс, брендирана чанта и се фотографира покрај својот скап Мерцедес.

Иако на социјалните мрежи трпи критики за нејзиниот начин на живот, Бека не планира да го промени начинот на живот.

„Сè уште сум во поголемиот дел од денот во пижами и покрај шпорет, а тоа го правев дури и кога бев скршен. Еден ден дојдов до идеја барем да заспијам додека ја подготвувам вечерата во мојата пижами. Имав луда среќа што им се допаднаа на луѓето и што моите клипови станаа прегледани на социјалните мрежи. И тука дојде моето знаење за дигитален маркетинг, кое одигра клучна улога. Сега заработувам повеќе од 9.000 евра дневно, а јас само работа три часа. Голема привилегија е да можеш да работиш од Малдиви, Хаваи или Дизниленд. Само сакав да го свртам вниманието на сите на фактот дека ако успеам во ова и станам милионер од целосна сиромаштија, секој може да го направи тоа. само да веруваат во тоа што го прават и со малку среќа“, објасни Дункинова, а напиша британски The Sun.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.