Брзо, лесно и ефтино: Сите ги сакаат овие чоколадни топчиња со малини и јогурт

Loading...

Освежителен десерт кој лесно се подготвува.
Состојки:
200 гр свежи малини
200 гр грчки јогурт
100 гр чоколадо за готвење
1-2 лажички кокосово масло
Подготовка:
Ставете малини на чепкалка за заби и натопете ги во грчки јогурт. Ставете ги на штанд обложен со хартија за печење. Повторете го процесот додека не се потрошат малините. Замрзнете ги. Растопете го чоколадото и кокосовото масло. Замрзнатите малини и јогурт потопете ги во чоколадо. Оставете да се олади.

loading...