Ве боли главата? Овој еликсир ќе ви помогне побрзо од лекови!

Кој немал главоболката? Тогаш обично посегнуваме по секое средство против болки што го имаме при рака. Меѓутоа, доколку го направите овој еликсир, многу ќе ви помогне, а воедно и поволно ќе влијае на целиот организам, за разлика од лековите.

Ве боли главата? Овој еликсир ќе ви помогне побрзо од лекови!

Потребни состојки:
500 гр мед
10 чешниња кромид
неколку зрна пиперка

Излупете го кромидот и исечкајте го каранфилчето и пресечете го на половина. Во чиста тегла ставете ги лукот и кромидот, додадете мед и на крај бибер. Затворете ги теглите и оставете ги да отстојат пет дена пред да почнете да ги консумирате.

СО ПУЛС24 СЕКОГАШ ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ⬆⬆⬆⬆

Доколку ве боли главоболка, консумирајте по една лажица од овој еликсир, но обидете се секој пат да изедете по една зрно пиперка и по едно парче кромид од смесата.

Овој еликсир можете да го консумирате и ако не ве боли глава. Земете по една лажица наутро и навечер на празен стомак за да го подобрите имунитетот, да ги елиминирате бактериите, да го стимулирате варењето, да го регулирате шеќерот и крвниот притисок.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.