(ВИДЕО) ДВЕ СЕМЕЈСТВА СЕ СТЕПАА НА СЕМЕЈНА ВЕСЕЛБА ЗА ПЕЈАЧКА | ПЕСНИЦИ ЛЕТАА НА СИТЕ СТРАНИ

Во неделата вечерта во ресторанот „Интер Холивуд“ во Ледине се случила брутална тепачка. Тепачката наводно ја предизвикала пејачката, а за време на прославата во тепачката учествувале две семејства. Вербалната расправија меѓу група мажи набрзо прераснала во туркање и навредИ, а потоа и во брутална тепачка.

(ВИДЕО) ДВЕ СЕМЕЈСТВА СЕ СТЕПАА НА СЕМЕЈНА ВЕСЕЛБА ЗА ПЕЈАЧКА | ПЕСНИЦИ ЛЕТАА НА СИТЕ СТРАНИ

На видеото не се гледа кој кого удира, а во еден момент еден човек падна на подот. Повредени се четири лица, од кои едно се здобило со тешки телесни повреди. Погледнете го клипот:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.