(Видео) Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица пред Собранието!

Народот со аплауз ги пречека пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов пред Собранието на Република Македонија, откако денеска СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ здружено ги изгласаа измените на Деловникот на Собранието со кој практично се убива парламентарната демократија.

Апасиев и Крмов истакнаа дека измените на Деловникот се катастрофални и дека истите ќе бидат изменети кога Левица ќе биде на Власт.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.