Видео од нападот врз бродот на Украина

На видеово може да се чуе и види како Рускиот брот безмалку го сомеле Украинскиот . Препорачуваме да го погледнете.
Се слуша како Русите му даваат наредба на Украинскиот брод да се врати назад. Што не беше испочитувано…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.