(Видео) Синот на Вучиќ сакаше да се тепа со хулиганите во Гелзенкирхен

Неколку инциденти во Гелзенкирхен му претходеа на денешниот натпревар помеѓу Србија и Англија на Европското првенство.

На неколку локации срспките навивачи имаа пресметка со албански и англиски навивачи, а во една од нив српските медиуми објавија дека и синот на претседателот на Србија Александар Вучиќ сака да се вклучи во инцидентите, но обезбедувањето не му дозволува.

Дел од јавноста во Србија го осуди ваквото однесување и порачуваа дека еден син на претседател не смее да се однесува на ваков начин.

https://x.com/MilosKrstic2211/status/1802364762455507260

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.