Виц: Папагал – пијаница

Loading...

Виц: Папагал – пијаница

Си бил некој тип и имал папагал пијаница. Еден ден на искачање од дома му рекол на папагалот: слушај немој да си го пипнал шишето со водка зошто жив ќе те искубам.

После некое време се враќа човеков и го гледа седнат во ќош со водката и папагалов му вика:
– Куби газда нек си ебе матер!

Калуѓерки

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...