ВО ОБЗИР САМО ПОМЛАДИ, ДОКОЛКУ СЕ ТЕТОВИРАНИ! Плавуша во 5-та деценија прави хаос ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Атрактивната русокоса открива зошто брка само помлади мажи.

ВО ОБЗИР САМО ПОМЛАДИ, ДОКОЛКУ СЕ ТЕТОВИРАНИ! Плавуша во 5-та деценија прави хаос ПО СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Аманда е 42-годишна атрактивна русокоса која стекна голема популарност на социјалните мрежи. Таа има околу 60.000 следбеници на TikTok, додека нејзиниот Инстаграм профил има нешто повеќе од 23.000 луѓе кои ја следат нејзината содржина.

Некои психолози истакнаа дека жените кои се во врска со помлади мажи генерално се многу посреќни и позадоволни.

Тоа го поткрепуваат и бројни студии кои објаснуваат дека жените со нив се чувствуваат доминантно и дека во таквите врски има повеќе простор за еднаквост меѓу половите. Сепак, атрактивната русокоса има различни причини зошто сака помлади.

Таа истакна дека никогаш нема да излезе со маж кој е на нејзина возраст, па дури и постар од неа. Како што објасни таа, „не знаат да се додворуваат“.

„Мажите мора да имаат многу специфичен изглед, мора да имаат тетоважи и мускули и одличен вкус за облека. Не ми требаат да се шегуваат како мене, но мора да бидат смешни на свој начин.

Јас излегувам само со многу помлади момци и никогаш не би се запознала со некој на моја возраст“, ​​вели Аманда, која по пет неуспешни сериозни врски решила да има авантури со посилниот пол.

“Само помладите ми се јавуваат да ме видат. Ми се допаѓа како изгледаат помладите момци, затоа што сум млада во мојата глава. Проблемот е што мажите денес не знаат да се додворуваат. Веднаш му кажувам на помладиот дечко дека сакам да го видам и нема проблем.

Ако не планирам ништо со него, тогаш сум за сè да оди природно. Нема ништо подобро од интимна врска со некој кој е многу помлад од тебе“, изјавила Аманда која поради овие изјави не добива позитивни критики на социјалните мрежи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.