ВРНЕ СНЕГ БЕЗ ПРЕСТАН- вечерва вистинска зимска идила во најпознатиот туристички центар

Уторво во Маврово на високиот дел на планината Бистра може да се забелижи вистинска снежна идила.
Камерите го регистрираа снегот кој синоптичарите го најавуваа деновиве.
Времето денеска во државата е студено и ветровито.
Најавата е дека поларен бран ја зафати Македонија.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.