Вучиќ: Домашни тајкуни и странски сили работат против интересите на Србија

Одредени домашни и странски сили и тајкуни работат против интересите на Србија, истакна во гостување на Телевизија Хепи претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Ова е вистинското име на Теја Дора! Пејачката има 32 години и еве што пишува на нејзината лична карта (фото)
Претставничката на Србија на „Песна на Евровизија“ Теја Дора е пејачка, пијанистка, композиторка, текстописец и музички продуцент.Таа е првиот изведувач од Србија кој имал повеќе од три милиони слушатели …
Бојмацалиев: Внатрешна контрола истражува зошто граѓаните не можат да ги подигнат готовите пасоши
Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше запрашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите готови патни исправи, …

Претседателот истакна дека доколку победи неговата опција „Србија не смее да запре“ предводена од него, државата ќе продолжи финансиски да ги поддржува граѓаните и дека се планираат и други големи проекти.

Тој додаде дека, доколку загубат на овие избори, ќе ги признаат резултатите и ќе ги остават „експертите“ да ја водат Србија „под палката на Ѓилас“.

Според него, луѓето треба да знаат дека по изборите сите листи на опозицијата ќе се обединат и ќе станат едно во ист ден.

– Има две опции – за ‘Србија не смее да запре’ или за списокот на Драган Ѓилас. Која е разликата освен некој што се обидува да ти го одземе патриотскиот глас. Овој пат не се кријат – рече Вучиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.