Дали знаете колкава количина кафе може да ве убие?

Дали некој пат сте се прашале колку кафе ви треба за да добиете срцев удар?

Дали знаете колкава количина кафе може да ве убие?

Дали знаете колку цреши ви се потребни за да се отруете?

Ако сакате да знаете колку ви е потребно за да се отруете, 70 шолји со кафе ви се доволни за да дојдете на работ на смртта.

читајте пулс24

Погледнете ги сите лоши последици за нашето здравје од премногу намирници.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.