Двајца загинати во судар на воз и автомобил во Загреб

 Две лица загинаа, а две се повредени во судар на воз и автомобил во загреб, јави порталот Индекс повикувајќи се на локалната полиција.Несреќата се случила околу 16.30 минути, на еден премин преку пругата кога возот налетал на автомобилот и го влечел стотина метри долж пругата пред да запре.Автомобилот е целосно смачкан во несреќата, а на место на настанот, покрај полицијата и Брзата помош, излегле и пожарникарите кои помагале во извлекување на жртвите од уништеното возило.Едно лице загинале на самото место, второто починале набргу по несреќата од повреди здобиени во пределот на главата, додека другите две лица се хоспитализирани, но нема податоци за тежината на нивните повредени.
Макфакс Две лица загинаа, а две се повредени во судар на воз и автомобил во загреб, јави порталот Индекс повикувај

Пронајдете не на следниве мрежи: