Дете (10) прегазено на „Пластичарска“ – починало на Ургентен, а возачот избегал

Десетгодишно дете попладнево било прегазено на „Пластичарска“ во Скопје. Возачот кој го удрил детето избегал од местото на несреќата.

Детето било пренесено во Ургентен Центар – Скопје, каде била констатирана смрт.

По несреќата полицијата уапсила дваесет и едногодишно момче осомничено дека ја предизвикало сообраќајката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.