ДПМНЕ го тужи Филип Петровски затоа што го спречил Мицковски да формира Влада – ова се деталите!

ВМРО-ДПМНЕ го тужи ководителот на Тешки Муабети, Филип Петровски затоа што како што стои во пријавата против него со неговите изјави во 2020 година успеал да го спречи Христијан Мицкоси да формира Влада по парламентарните избори кои ги загуби пред неколку години.

ДПМНЕ го тужи Филип Петровски затоа што го спречил Мицковски да формира Влада – ова се деталите!

Според она што стои во тужбата за клевета Петровски се товари дека со изјава дадена во дебатна емисија на една од националните телевизии го намалил коалицискиот капацитет на Мицкоски и со тоа го спречил да формира Влада со ДУИ.

Ова се деталите во живо во најновото издание на „Сајбер Команда“:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.