Емина за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќаше алиментација повеќе од две години“

Пејачката Емина Јаховиќ проговори за врската со нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал и по тој повод откри дека тој не ги исполнува своите обврски кон нивните синови.
Имено, Емина тврди дека Мустафа, од кого се разведе во 2018 година, веќе две години не плаќа алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз.
Мустафа не плаќаше алиментација за нашите синови Јаман и Јавуз повеќе од две години. Сите обврски ми преминаа на мене – рече Емина и додаде дека Сандал не го почитувала договорот што го имаа.


Требаше да купи куќа во Белград, но не го стори тоа. Имавме и договор за покривање на детското здравствено осигурување. Денот кога се чувствував најлошо беше кога ги однесов децата на лекар и дознав дека не им е платено здравствено осигурување – раскажа таа.
Емина посочи дека бидејќи тие се нивни деца заедно, тие двајца имаат должност да се борат заедно за нив и дека Мустафа треба да им објасни на своите синови зошто не е така.


Ако тој навистина не сака да ги исполни своите обврски, и покрај фактот што може да си го дозволи тоа, мислам дека треба да им ги објасни своите причини на своите деца, а не на мене. Ако заедно донесовме деца на овој свет, наша должност е да се грижиме и за нив заедно – заклучи Емина.
Да се потсетиме, Емина неодамна го прослави роденденот на својот син Јавуз, а барем според она што можеше да се види на фотографиите и сликите на социјалните мрежи, Мустафа не присуствуваше на семејниот собир

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.