Емина Јаховиќ шокираше со последното издание, прекриена со хиџаб 

Познатата пејачка Емина Јаховиќ никогаш не го криела своето потекло и дека потекнува од Нов Пазар и дека е од исламска вероисповед, но таа никогаш не ги почитувала верските обичаии кои ги обврзува жените да носат хиџаб, никаб или бурка. Меѓутоа, таа сега сите ги изненади.

Емина, имено објавила фотографија на која се гледа дека носи хиџаб, односно шамија со која ја покрила главата, но не и лицето. Пејачката очигледно го испочитувала овој обичај, но за тоа имала причина.
Јаховиќ ја посетила Медина, а со оглед на тоа дека жените во овој дел од Саудиска Арабија се покриени, пејачката очигледно сакала да ги испочитува обичаите и поради тоа ставила хиџаб.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.