Животни мудрости кои мора да ги знае секоја жена во 30те години

Иако многу жени во триесетите сè уште се чувствуваат како девојчиња, сепак треба да знаат дека е дојдено време за созревање и животни мудрости.

Животни мудрости кои мора да ги знае секоја жена во 30те години

Она што на девојките им се толерира во дваесеттите години од животот, во триесеттите не поминува. Иако во таа доба сеуште се млади, некои животни мудрости треба да ги научат сепак. Еве некои од нив, а вие можете да ги додадете своите, кои сте ги откриле.

1. Најголема грешка е кога ќе сфатите дека грешите, а не правите ништо тоа да го смените.

2. Причекајте најмалку две недели по прекинувањето на врската, а тогаш договорете посета на фризер.

3. На оние кои ве нервираат, кажете им го тоа в лице.

4. Дури ни најголемото намалување нема да ви помогне во погрешна величина да изгледате добро.

5. Смеењето на неговите шеги е на поголема цена од кулинарските вештини.

6. Запомнете дека вредните момци се кријат во зоната на пријателите, затоа отворете ги очите.

7. Црното ве прави послаби, дури и повеќе од диетата со грејпфрут.

8. Ретро модата доаѓа во предвид само ако не сте ја носеле во времето кога стана популарна.

9. Најдобрите пријателки пронајдете ги во геј мажите.

10. Најдобриот секс е сигурниот секс.

11. Кога луѓето ќе ви ги откријат своите мани, верувајте им.

12. Ако неговата фотографија од профилот изгледа како да е снимена во 80-те, тогаш веројатно и è.

13. Немојте да прашувате дали сте дебели, ако не можете да поднесете искрен одговор.

14. Разговорот за работа е единствениот момент кога скромноста нема да ви оди во прилог.

15. Жена која зборува најмалку, најмногу знаe.

Текстот продолжува подолу на страната 2:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.