ИЗНЕНАДУВАЧКА ПОТЕНЦИЈА: 77-годишен дедо од Струмица се обидел да ја силува 64-годишната сосетка

На 29.09.2023 во 15.30 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Р.П.(77) од струмичко, поради тоа што на 27.09.2023 се обидел да изврши обљуба врз 64-годишна жена, негова сосетка.

ИЗНЕНАДУВАЧКА ПОТЕНЦИЈА: 77-годишен дедо од Струмица се обидел да ја силува 64-годишната сосетка

По расчистување на случајот, МВР ќе поднесе соодветен поднесок пред надлежните институции.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.