КАМЕНА ПЕШТЕРА, ВОДОПАД И БАЗЕН Се појавија фотографии од имотот на Новак Ѓоковиќ во Војводина: Тој изградил и зграда од 1.200 метри квадратни таму

Најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ со помош на семејството ја изгради својата оаза на мирот во војводинското село Павловци кое има директен пристап до Павловското езеро.

Новак многу се грижи да ја држи својата приватност подалеку од јавноста, но сега на социјалните мрежи почнаа да кружат фотографии од дел од неговиот имот.
Имено, на фотографиите се гледа камена пештера, базен и водопад.

Новак многу се грижи да ја држи својата приватност подалеку од јавноста, но сега на социјалните мрежи почнаа да кружат фотографии од дел од неговиот имот.
Имено, на фотографиите се гледа камена пештера, базен и водопад.

КАМЕНА ПЕШТЕРА, ВОДОПАД И БАЗЕН Се појавија фотографии од имотот на Новак Ѓоковиќ во Војводина

-Новак сакаше нешто што ретко кој во Србија го има. Имено, освен базенот кој бил изграден во дворот, Новак сакал се да надгради, па инсистирал над базенот да има пештера и водопад. Ова беше заедничка желба на Јеленин и неговата. Сè е направено од природен камен донесен од посебно место. Веднаш до пештерата се наоѓа водопад кој е нешто необично на нашите простори. Звукот на вода што паѓа особено е релаксирачки за Јелена, која се грижи за секој детал. За нивните деца дополнително да се забавуваат во текот на летните денови, Ѓоковиќ поставил и тобоган надолу по кој ќе се спуштат најмладите членови на семејството Ѓоковиќ – вели за „Блиц“ добро упатен извор и додава:

Соседите, кои живеат малку подалеку од Новак, се изненадија кога видоа ваква зграда. За прв пат во Србија забележале дека некој во нивниот двор има пештера со водопад. Сето тоа веднаш наиде на позитивни реакции, а многу луѓе од соседството прашуваа колку чини сето тоа, бидејќи сакаат да направат такво нешто во нивниот двор.

Овој објект е изграден на голема површина во горниот дел од дворот, веднаш до езерото, кое е во приватна сопственост.
Инаку, викендицата на семејството Ѓоковиќ е распослана на парцела од неколку хектари со мов на езерото, а самата вила на имотот има околу 1.200 метри квадратни.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.