Мастика заглавена во уредот за отчукување на картичката на Џафери, седницата не може да продолжи!

Настаните во Собранието стануваат потензични но и покомични од минута во минута.

По хаосот кој го предизвикаа Апасиев и Крмов во пленарната сала, пратениците на Левица им предизвикаа нова главоболка на коалицијата СДС-ДПМНЕ.

На уредот на кој се регистрира картичката на претседателот нс Собранието, моменталноима заглавено мастика, која предизвикува проблеми и поради тоа седницата не може да започне.

Техничките служби работат на отстранување на проблемот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.