Леб печен со јајца, сирење и домат, брза вечера за само 15 минути!

Дури нема да мора да одите во продавница затоа што веројатно веќе ги имате овие состојки во кујната!
Состојки:
Половина леб
Четири јајца
200 ml јогурт
30 ml масло
Лажичка сол
100 грама сирење
100 грама цреша домати
малку оригано
Подготовка:
Исечете го лебот на дебели парчиња, а потоа исечете го секое парче на половина по ширина. Наредете го исечениот леб на помал сад за печење.
Во сад измешајте јајца, јогурт, масло и сол, па изматете за да комбинирате сè. Истурете ја оваа мешавина врз лебот.
Одозгора посипете рендано сирење и наредете ги доматите исечени на половина. Посипете малку оригано и печете во рерна загреана на 180 степени околу 15 минути.
Уживајте!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.