Маж бара девојка, условите се шокантни

Loading...

Еден 35-годишен Австралијанец со својот оглас го разбесни светот.
Тој на Фејсбук објави оглас во кој си ја бара сродната душа, а огласот многу брзо стана вирален хит – но од тотално погрешни причини.
„Јас сум 35-годишна изгубена душа која бара љубов. Ако имаш помеѓу 19 и 23 години, не си повисока од 155 сантиметри и имаш 43-47 килограми, белкиња си или можеби егзотична мулаткиња, имаш работа, возачка дозвола, модерен автомобил, редовно одиш во теретана (без девојки кои се час слаби, час дебели), ако имаш ва**на која не штрчи од надвор, гради со големина Ц, ако немаш евтини тетоважи, пирсинзи на лице, ако немаш бивши пријатели со привилегии, немаш бивши дечковци кои ги знам или не знам, ако се согласуваш да се преселиш во Канбер да ми бидеш девојка, имаш добар карактер и смисла за хумор, никогаш не се однесуваш размазено или започнуваш кавги околу ништо и не стануваш љубоморна кога нема да дојдам дома цел викенд…те молам јави ми се“, напиша тој.

loading...