Маж од беровско уапсен: Нападнал полицаец и се заканувал на друг

Денеска полициски службеници од Полициската станица Берово го лишиле од слобода Б.М.(20) од с.Двориште, беровско.

Околу 02.10 часот тој со возило прегазил еден полициски службеник во пределот на ногата и се дал во бегство, а на друг полициски службеник му упатувал закани.

“Против Б.М. ќе биде поднесена соодветна пријава”, соопшти полицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: