Македонец почина од срцев удар на граничен премин Прешево

На влез во Македонија, на граничниот премин меѓу Србија и Македонија, починал 60-годишен македонски државјанин, потврдуваат за српските медиуми од Вишото јавно обвинителство.

Тој се приближил до контролната кабина и само паднал.
Судскиот лекар потврдил дека мажот починал од срцев удар и дека се работи за природна смрт.

Пронајдете не на следниве мрежи: