Македонските каратисти со три нови медала на Балканското првенство во Црна Гора


Вториот ден од Балканското карате првенство за сениори што се одржува во Подгорица, Црна Гора, заврши успешно.

Македонските репрезентативци Фахик Весели, Емил Павлов и Љупче Михајлов освоија три бронзени медали.

Вкупно за овие два дена нашата репрезентцаија освои вкупно peт бронзени медали. На Балканското настапуваат 275 каратисти со 298 натпреварувачки влезови од 13 држави.

Пронајдете не на следниве мрежи: