Медицинска сестра ОТКРИВА КАКОВ Е „ПОГЛЕДОТ НА СМРТТА“ и тврди дека тоа е знак дека некој ќе умре: „Секогаш се случува нешто од кое се наежувам“

Медицинска сестра сподели што знае од искуство за феноменот познат како „смртен поглед“, објаснувајќи го вистинското значење зад овој заеднички знак дека нечиј живот е при крај.Џули Мекфејден (41) со години работи како медицинска сестра помагајќи им на луѓето на работ на смртта. Исто така, таа доби голем број следбеници на Интернет бидејќи го споделува своето знаење за тоа како да им помогне на луѓето да не се плашат за крајот на животот.Таа неодамна објави видео каде зборува за нешто што луѓето често го прават кога ќе умрат. Имено, таа објави дека е вообичаено човек да го „закочи погледот“ кон крајот и да гледа во една точка. Таа објасни: „Ако не знаете многу за тоа што се случува во последните моменти, некои работи им се случуваат на повеќето луѓе“.
@hospicenursejulie #stitch with @ericaponcedeleon phenomena at the end of life. Visioning at the end of life. #angels #hospicenursejulie #hospice #learnontiktok ♬ original sound – 💕 Hospice nurse Julie 💕
„Една од работите се нарекува смртен поглед, а тоа е кога нечиј фокус е на одреден дел од собата и што и да правите – дури и ако ги удрите прстите пред неговото лице – нема да гледа поинаку“, објаснува таа.„Понекогаш тие само зјапаат во празно. Понекогаш разговараат со некој што не е таму. Понекогаш имаат голема насмевка на лицето, како да гледаат нешто што ги прави среќни. Тоа е она што ние го нарекуваме „поглед на смртта“, додава таа. Џули рече дека луѓето често имаат нешто што се нарекува „визии на крајот на животот“ покрај „визии за смрт“, каде што личноста што умира мисли дека гледа некој што го сака, а кој веќе починал.„Понекогаш ќе водат разговори пред нас со овие луѓе што не можеме да ги видиме“, рече таа за чудните работи што се случуваат.

Пронајдете не на следниве мрежи: