Филип Петровски: Мицковски ќе го смени Уставот без проблем кога ќе дојде на власт!

Поранешниот пратеник Филип Петровски, денеска во гостување во Само вистина, го открива планот на Мицкоски за гласање на уставните измени.

Филип Петровски: Мицковски ќе го смени Уставот без проблем кога ќе дојде на власт!

– Јас имам информации од внатре, од луѓе блиски до Мицкоски, што барал Мицкоски од странците. Им рекол дека ќе ги изгласа без проблем уставните измени ама по изборите.

Ако дојдеме на власт, мора да се смени Уставот, јасно ни е, меѓутоа на власт да дојдеме, да го смениме Уставот, па за четири години ќе се заборави.

Очигледно е дека Западот сака да нема избори, уставните измени да бидат изгласани пред избори, а подоцна да има влада за национален спас за никој да не биде виновен, вели Петровски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.