НАУНОВСКИ: Уште не дојдени на власт мицињата прават институционален прогон на секој што мисли различно од нив!

ФЕЈСБУК СТАТУС НА ТОНИ НАУНОВСКИ: Шокантно. Скандалозно. Ова ниту во северна Кореја го нема, а уште не се ни дојдени на власт мицињата. Чист, јасен знак какво ќе биде владеењето на мицково дпмне, каква ќе биде државата догодина – задушување на основните човечки права на изразување став и слободно мислење, институционален прогон на секој што објективно ги критикува оние од белата палата; автократија, диктатура, тиранија. Тоа не чека веројатно со мицињата на власт. Одамна има такви индиции, но ова е реален доказ за антидемократските модели на мислење и делување на дпмне.

НАУНОВСКИ: Уште не дојдени на власт мицињата прават институционален прогон на секој што мисли различно од нив!

Денес Филип, утре секој што ќе изрази став и критика. Замислете се вие од сдсм на кого му ја давате власта, освен ако не сте договорени – но, знајте, дури и ако сте договорени дека ќе ве остават на мир, може ве лажат. Денес, врвна патриотска задача на секој Македонец е да спречи власт на центри на моќ со вакви тоталитарни тенденции и деструктивни процеси по суштините на демократијата.

– Поддршка за Филип. Каде се сега ЗНМ, хелсиншки, сорос, сдсм и сите други партии кои не се во коалиција со дпмне, демократската јавност, медиумите, итн. да го осудат ова драстично кршење на правото на слободно мислење?!!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.