Најгледаната епизода на САМО ВИСТИНА на сите времиња, од која Јонуз избега од Филип Петровски

Проследете ја најгледаната емисија на САМО ВИСТИНА на сите времиња од која Агим Јонуз избега под налетот на аргументите на Филип Петровски. Емисијата е снимана на 18 јуни 2018 и во неа се предвидени резултатите на референдумот.  
Поенти на Петровски: се лиферуваат лажни анкети, се сервираат неточни бројки, има спротивставени размислувања. НАТО и ЕУ се лицемерни. Не упатуваат преку Атина, создаваат фрустрација и не прават нација или народ од втор ранг. Знам луѓе кои биле про НАТО а сега се веќе скептични. Во Македонија има корумпирана политичка елита која што ја слуша корумпираната бриселска елита. Во ВМРО-ДПМНЕ треба да се случи внатрешна ЛУСТРАЦИЈА. Во Извршниот комитет на партијата има познат соработник со кодно име ГЛУМЕЦ. Но соработници има и во НВОата, меѓу новинарите, меѓу професорите. Заев кај дел од граѓаните се смета за ВЕЛЕПРЕДАВНИК. Во тоа време некои тези се претпоставувани. Но, времето подоцна ги потврди.
Во оваа емисија Агим Јонуз се обиде да импровизира во на него познат стил. Но тоа не помина. Го пофали Заев како храбар политичар, но без образложение…
Некаде после 32 минута дојде до кулминација. Јонуз почна да зборува неповрзано, на што Филип Петровски го праша дали испил нешто пред емисијата… Ова беше премногу за растревожениот Јонуз кој го фрли микрофонот и си замина. Филип го испрати со зборовите дека бега затоа што не му држат тезите. Проследете.

Copyright 2018: Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.