Најпривлечната жена на светот откри што јаде и што тренира: Никогаш не би рекле

Американската актерка Сидни Свини, која последниве години ја носи титулата на една од најатрактивните жени во светот, реши да открие како го одржува својот беспрекорен изглед.

Популарната Сидни Свини неодамна призна дека никогаш не пробала кафе и дека често и требаат само два часа сон, што ја изненади јавноста, а сега на ред е другиот – да открие како јаде.

Наутро обично јаде бобинки, јајца и багет. Избегнува слатки пијалоци и пие само вода, но тоа не е изненадување како што се ручекот и вечерата.

За ручек, менито вклучува салата со пилешко или чизбургер, а интересно е што не се откажала од слатки и јаде колачи, а омилен ѝ е торта со чоколадо прелиена со сладолед од ванила.

Кога станува збор за вечерата, најчесто јаде тестенини, бидејќи ја сака италијанската кујна иако не е најздрава – едноставно, е голем гурман.

“Еден ден ќе почнам да јадам поздрава храна, но сега вежбам, за да можам да балансирам сè. Ја сакам храната и тоа ме прави среќна”, признава актерката која долго време тренира ММА (мешани боречки вештини) и открива време за обука дури и кога е зафатена со деловни.обврски.

„Ако имам еден час, ќе правам вежби со помош на една од онлајн платформите за вежбање“, откри таа. Таа додаде: „Во рингот ја имав целата моја опрема во розова. Кога влегуваш во рингот како девојка во розово, мажите генерално те потценуваат, но кога ќе ја покажеш својата вистинска сила, тоа е најдоброто чувство во твојот живот“.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.