Најубавата спортска новинарка покажа како се жонглира со топка на штикли

Дилета Леота ја сметаат за најубавата спортска новинарка во светот.
Таа се породи во средината на август и на свет го донесе своето прво дете. Сега реши да се врати на терен.

Дилета ја доби ќерката Арија со фудбалскиот голман Лорис Кариус, а потоа фотографиите ги објави на сите социјални мрежи.
Меѓутоа, новопечената мама сега и се врати на својата прва љубов – спортското новинарство, а грандиозниот камбек го зачини со жонглирање фудбалска топка, и тоа на високи потпетици.

Нејзините многубројни обожаватели биле воодушевени од враќањето на омилената новинарка и не се двоумеа да остават коментари под видеото што таа го објави на Instagram.
„Убава, секогаш“, „Фантастична си Дилета“, Неверојатна“, се само дел од многуте коментари.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: