Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки

Нина Ангеловска се откажа од министерската плата додека се на сила кризните мерки. Ова е потег за поздравување. 

„И бидејќи често, како што велат, делата се погласен говорник од зборовите, сакам да ве информирам дека додека траат кризните мерки на Владата, јас како министер за финансии се откажувам од мојата плата“, рече Ангеловска.

Во меѓувреме јавноста е се погласна дека овој пример треба да го следат сите министри и пратеници. Пратениците и така и така немаат никакви ангажмани, така што би било логично да не се на терет на народот, кој стенка под економскиот притисок од состојбата.

Повеќе на тема подолу:

Полицискиот час ќе трае од 21 до 6 часот, ќе се применува од утре!

Шилегов на Фејсбук: го рушиме „Медицинар“ за да се направи простор околу Инфективна

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.