Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот

Јелена Тодоровиќ прогласена е за најубава кошаркарка во светот, пишуват српските медиуми. Претходно титулата за најубава кошаркарка ја држеше Хрватката Антонија Мишура.
Тодоровиќ со години живее во Австралија, а од Србија се иселиле за време на бомбардирањата на НАТО во 1999 година, кога имала само 7 години.
Инаку, атрактивната кошаркарка во 2016 година беше прогласена и за Мис универзум на Австралија.

 

View this post on Instagram

 

Basketball fever ? ? #worldcup ??

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

 

View this post on Instagram

 

I can almost smell summer ??????

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.