Оваа Србинка е најубавата кошаркарка во светот

Loading...

Јелена Тодоровиќ прогласена е за најубава кошаркарка во светот, пишуват српските медиуми. Претходно титулата за најубава кошаркарка ја држеше Хрватката Антонија Мишура.
Тодоровиќ со години живее во Австралија, а од Србија се иселиле за време на бомбардирањата на НАТО во 1999 година, кога имала само 7 години.
Инаку, атрактивната кошаркарка во 2016 година беше прогласена и за Мис универзум на Австралија.

 

View this post on Instagram

 

Basketball fever ? ? #worldcup ??

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

 

View this post on Instagram

 

I can almost smell summer ??????

A post shared by ?????? ????????? (@jelcek) on

loading...