Нема жена посреќна од неа во моментов ПИЕЛА СПЕРМА ЗА ДА ЗАБРЕМЕНИ, ПА РОДИ ДЕТЕ ВО 5-ТА ДЕЦЕНИЈА

Кортни Кардашијан се породи во 5-та деценија и роди момче, кое е нејзиното четврто дете.

Познатата старлета Кортни Кардашијан стана мајка по четврти пат и на 44 години роди момче.

Тоа беше долг пат за славната двојка бидејќи поминаа две години обидувајќи се да зачнат бебе. Кортни неколку пати пробала VTO и не забременила додека конечно не ги прекинала сите третмани кон крајот на минатата година, пишува Daily Mail.

Ова е четврто дете на Кортни бидејќи веќе има три деца – Мејсон (13), Пенелопе (11) и Рејн (8) со поранешното момче Скот Дисик (40). И тоа е трето дете за Тревис, кој има две деца – Лендон (20) и Алабама (17) – со поранешната сопруга Шана Моаклер (48). Рок ѕвездата, исто така, тврди дека ќерката на Шана со поранешниот боксер Оскар Де Ла Хоја – 24-годишната поранешна манекенка Атиана Де Ла Хоја – е негова.

Нема жена посреќна од неа во моментов ПИЕЛА СПЕРМА ЗА ДА ЗАБРЕМЕНИ, ПА РОДИ ДЕТЕ ВО 5-ТА ДЕЦЕНИЈА

Очајна борба за потомство

Токму кога објави дека се откажува од борбата за потомство, се случи она за што се бореше долго време.

Во новата епизода од реалното шоу Keeping up with the Kardashians, Кортни изјави дека експерт за оваа алтернативна медицина и рекол дека „може да помогне ако пијам сперма на Тревис четири пати неделно“.

Таа идеја очигледно му се допаднала на нејзиниот сопруг кој рекол „Ми се допаѓа овој доктор“.

Но, ако ги прашате докторите по официјална медицина, тоа што Кортни и го препорача ајурведскиот лекар не е од помош.

„За 30 години работа на полето на плодноста и гинекологијата, во ниту едно официјално истражување не прочитав дека пиењето сперма може да ги зголеми шансите за бременост “, вели д-р Џејмс Хопкинсон, директор на Групата за плодност TFP.

Тој објаснува дека бидејќи репродуктивниот систем е одделен од дигестивниот систем, без разлика дали жената голта или плука сперма нема никакво влијание врз зачнувањето.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.