Пандов го бара Груевски да одговара!

Поранешниот премиер Никола Груевски очигледно им е ноќна мора и на власта и на опозицијата, како во македонскиот, така и во албанскиот блок на политички партии кои во изминатите неколку денови не престанаа да го коментираат евентуалното враќање на Груевски во Македонија.

Пандов го бара Груевски да одговара!

Она што “зачудува”, се изјавите на функционери на ВМРО-ДПМНЕ, кои го напаѓаат Груевски како најголем непријател.

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во гостување во Само вистина на Канал 5 истакна дека тој сака Груевски да се врати во државава, но за да одговара.

читајте пулс24

– Јас сум за Груевски да се врати во државата, но за да си одговара, секој што се огрешил пред законот да си одговара, рече Пандов.

Претходно и Христијан Мицкоски изјавуваше дека ќе го става Груевски во затвор, со истите зборови, дека секој кој се огрешил пред законот треба да си одговара.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.