Парулеска освои медал за Македонија на Светското првенство!!

Македонскатата репрезентативка во традиционално таеквондо Христијана Парулеска освои бронзен медал во спаринг-борби за јуниорки од 14 до 15 години на Светското превенство што се одржува во Астана, Казахстан.

Парулеска освои медал за Македонија на Светското првенство!!

Парулеска е најдобрата континентална кадетка, со златен медал освоен на Европското првенство одржано годинава во Италија.

На Светскиот шампионат нашата делегација отпатува со тројца натпреварувачи – Парулеска, Давид Крстески и Елена Јанеска.

читајте пулс24

Светското првенство завршува задутре.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.