Порака на плоштадот Скендербег во Скопје: Две глави има орелот, а една Митровица

На плоштадот „Скендербег“ во Скопје истакнат е транспарент со поддршка за случувањата во Косово.

На транспарентот кој го држат лица замаглени на фотографијата пишува:

„Долга река Ибр, крв од Планина. Две глави има орелот, а една е Митровица“, пишува на транспарентот.

Други двајца пак го држат знамето на Албанија, а други уште еден транспарент.

Ова следува откако денешниот ден беше тензичен на северот од Косово.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.