ПОСНИ ТЕСТЕНИНИ СО ОРЕВИ: Толку едноставен и вкусен десерт, ќе замириса цела куќа

Потребно е:

500 гр посни тестенини,
15 лажици мелени ореви,
1 кесичка ванилин шеќер,
шеќер по вкус.

Подготовка:

Гответе ги тестенините во солена вода. Исцедете ги и пропржете ги на малку масло. Посипете со мелени ореви. Во сад измешајте ги шеќерите и посипете ги тестенините. Пријатно!

Линк до статијата ПОСНИ ТЕСТЕНИНИ СО ОРЕВИ: Толку едноставен и вкусен десерт, ќе замириса цела куќа објавена на 365.com.mk.

Пронајдете не на следниве мрежи: