По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба

По вчерашната итна операција Боки 13 е во стабилна состојба
Бојан Јовановски, осуден во случајот „Рекет“, вчера од затворот во Скопје бил итнопренесен во болница по што му била извршена операција на ќелудникот. Од болницата „Св, Наум Охридски“ информираат дека Боки 13 по операцијата е во стабилна состојба.
За време на рочиштата за случајот „Рекет“, адвокатот на Јовановски неколку пати апелираше до судиите со барање за одложување на рочиштата и за укинување на мерката притвор поради дијагностициран рак на желудникот.

Пронајдете не на следниве мрежи: