ПРАТЕНИЧКИТЕ на ДПМНЕ ОД БИТОЛА ОЛГА ЛОЗАНОВСКА И СИЛВАНА АНГЕЛЕВСКА НАПЛАТИЛЕ 750.285 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ПАТНИ ТРОШОЦИ

ЗА НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ ПРАТЕНИЧКИТЕ ОД ВМРО ДПМНЕ ОД БИТОЛА ОЛГА ЛОЗАНОВСКА И СИЛВАНА АНГЕЛЕВСКА НАПЛАТИЛЕ 750,285 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ПАТНИ ТРОШОЦИ

Единствени пратеници кои не пријавиле патни трошоци се пратениците од ЛЕВИЦА❗

ПРАТЕНИЧКИТЕ на ДПМНЕ ОД БИТОЛА ОЛГА ЛОЗАНОВСКА И СИЛВАНА АНГЕЛЕВСКА НАПЛАТИЛЕ 750.285 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ПАТНИ ТРОШОЦИ

📌Пратеничките од ДПМНЕ од Битола, Олга Лозановска и Силвана Ангелевска во време на криза, продолжуваат да наплаќаат вртоглави суми за патни трошоци. Истите продолжуваат со оваа расипничка пракса во време на криза и покрај тоа што со закон јавниот транспорт им е бесплатен и не мораат да наплаќаат патни трошоци.

💲Пратеничката од ДПМНЕ Олга Лозановска наплатила 430,345 илјади денари за неколку месеци додека нејзината колешка од истата партија наплатила 327,840 илјади денари💲

Обичниот граѓанин овие вртоглави суми не можи да ги заработи ниту во една година за разлика од пратениците кои наплаќаат патни трошоци и се луксузираат на сметка на сиромашната работничката класа.

📢Пратениците од СДС и ДУИ гласаа против предлогот на ЛЕВИЦА за укинување на патни трошоци иако тоа беше ветување на СДС во 2017 година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.