Првата објава на Кејт Мидлтон на Инстаграм по дијагнозата

Принцот Луис го слави својот шести роденден, а по тој повод неговиот портрет е објавен на официјалниот Инстаграм профил на принцезата и принцот од Велс .Портретот е направен од принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, а воедно е и првата публикација зад неа по објавувањето дека и е дијагностициран рак. „Среќен 6-ти роденден на принцот Луис! Ви благодариме за сите убави желби“, гласи натписот. View this post on Instagram A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)Фотографија по повод Денот на мајката предизвика контроверзииЗа потсетување, Кејт Мидлтон за Денот на мајката објави  заедничка фотографија  со своите деца, принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот, а фотографијата крена голема прашина поради многуте монтирани детали . Откако светските агенции ја повлекоа фотографијата, таа призна дека фотографијата е фотошопирана и се извини за хаосот што го направила. Не долго потоа, Кејт ја објави веста за дијагнозата.Инаку, Кејт во претходните интервјуа откри дека родендените на своите деца ги слави точно на полноќ и дека секогаш им подготвува торта, а многумина се прашуваат дали оваа година ќе успее да ја задржи традицијата. 

Пронајдете не на следниве мрежи: