Прекинати преговорите за ослободување на заложниците што ги зеде хамас при почетокот на војната

Хамас ги прекина преговорите со Израел за ослободување на заложниците, објави израелскиот амбасадор во Москва, Александар Бен Цви.

  • Сега, колку што знам, не треба да има преговори (за ослободување на заложниците). Хамас самоиницијативно ги прекина – изјави за телевизијата „Русија 24“ израелскиот амбасадор.

Како што додаде, израелските власти и покрај сите барања сè уште не го добиле списокот на заложници во Појасот Газа. Амбасадорот посочи дека Израел смета на ослободување на сите заложници одеднаш.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.