Пронајдена марихуана и нарушен ред и мир во Здуње, лишени од слобода две момчиња


Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека вчера (11 април) во 17.50 часот во гостиварско Здуње, полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Е.Џ. и Б.С. на возраст од 24 и 23 години затоа што  кај нив била пронајдена и одземена марихуана и затоа што го нарушиле јавниот ред и мир.

Двајцата биле задржани во полициска станица и по документирање на случајот, против нив ќе следува соодветен поднесок, извести полицијата.

Извор
Пронајдете не на следниве мрежи: