Регистрираните 24 нови случаи во Скопје се од општините: Бутел, Чаир, Гази Баба, Карпош, Аеродром, Сарај

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини:
Бутел – 6
Чаир – 11
Гази Баба – 1
Карпош – 2
Аеродром – 2
Сарај – 2

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.