Русите стопирани со дронови близу роботино (видео)

Видеа од руските напади во близина на Копани и Роботин вчера, на кои се прикажани напади на ATGM, DPICM и FPV врз руски оклоп/пешадија од страна на 65-та механизирана бригада на Украина. На видеото се прикажани руски Т-55 и МТ-ЛБМ 6MB.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.