САШО ТАСЕВСКИ: КАКО БОРЈАН МОЖЕ ДА БИДЕ СЕКОЈ, КАКО НОЛЕ РЕТКО КОЈ ОД НИВ

Сашо Тасевски продолжува во свој стил со жесток коментар на Фејсбук:

Ако уште некои од нас, некои ко оној Борјан новинарот кој бара коските на Гоце да бидат пренесени во некоја педо геј ЕУ дестинација не научија што е пркос и чест, можеа вчера да научат од Ноле.

САШО ТАСЕВСКИ: КАКО БОРЈАН МОЖЕ ДА БИДЕ СЕКОЈ, КАКО НОЛЕ РЕТКО КОЈ ОД НИВ

Во три сета, на светот му ја прикажа есенцијата на балканскиот победнички менталитет.

После сите нечовечни понижување кои ги доживеа во ковид карантинот на кенгурите, со цел да биде запрен како рекет број еден, да биде збришан од светот на тенисот, се врати на местото каде беше понижуван и ем кочијашки ја испцу цела таа публика која уживаше во неговото понижување и му свиркаше на секој меч, ем ги растури сите на теренот кои едвај чекаа(т) да биде збришан од тенисот за да избијат пред него, ем го освои турнирот, ем им ги зема парите.

Така се бори против тој нечовечен глобализам. Да се сториш стопати подобар од сите негови асови, а потоа безмилосно да ги прегазиш секаде и притоа џентлменски, со насмевка да им дадеш дознаење дека за тебе се мивки. Дека за нив си недостижен.

Ноле е ДНК на овој феномен, на она каков треба да биде суперхероот на иднината кој може да го спаси светот од неговото лудило.

Да бидеш пичкетина не ти треба многу, да бидеш Ноле е идеал.

Така ли е Борјан?

(фејсбук статус на Сашо Тасевски)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.