Сашо Тасевски: Полицајците ќе се испотепаат меѓу себе ние ќе треба да ги двоиме

Наместо да ни служат и да не штитат, тие се тепаат со тупаници меѓу себе. Малку фалеше едниот да го упука колегата со пиштолот.

Полицијата наша.

Сашо Тасевски: Полицајците ќе се испотепаат меѓу себе ние ќе треба да ги двоиме

А не е ни за чудење, што се е вработено таму последниве дваесет години, страв да те фати.

Ќе треба ние да ги делиме да не се испотепаат меѓу себе.

Верувајте, да имам пасош што го признава светов, одма одам да пакувам сардини негде на море. А бе у Исланд би заминал оваа секунда. Не ми се ова празни муабети. Ваљда имаат фабрика за сардини таму. Дури и да седам на вулкан со гол газ после работа и да пијам исландско пиво ми е океј.

Што баксузи бевме.

Клетници од Виктор Иго гомна да јадат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.